top of page

MIESZKANIE W NOWYM BUDOWNICTWIE. DEWELOPER W SKIERNIEWICACH

Nowe mieszkanie to bardzo ważna decyzja. W szczególności dla osób które dokonują takiego zakupu z przeznaczeniem na własne wykorzystanie. Aspekty jakie się wiążą z podjęciem takiej decyzji są rozległe i trudno jest podjąć decyzję w pełni samodzielnie, w szczególności kiedy mieszkanie od dewelopera kupujemy w Skierniewicach po raz pierwszy i robimy to bez doświadczenia.

 

Pracowania hoppearchitektura doradzi i wskaże rozwiązania, które w sposób indywidualny przeanalizują po czym wskażą odpowiedni wybór nowego mieszkania.

Kluczową rolę w wyborze grają rzecz jasna ceny mieszkań - a co za tym idzie ich powierzchnie, położenie w całej inwestycji oraz funkcjonalność, ale warto też przeanalizować inne czynniki. Do precyzyjnego i trafnego wyboru należy z pewnością podstawowe określenie celu zakupu - nabycie mieszkania na własne potrzeby, czy inwestycja pod wynajem. Przyszłe przeznaczenie nowego mieszkania jest bezpośrednio powiązane zarówno z jego kosztem wykończenia jak i wyborem, a tym samym - ma bezpośredni wpływ na cenę całej planowanej inwestycji. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na koszty przyszłej eksploatacji mieszkania.

RYNEK PIERWOTNY CZY RYNEK WTÓRNY W SKIERNIEWICACH

Kiedy zdecydujemy się na wybór mieszkania pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym powinniśmy wiedzieć co wiąże się z kosztami jego doprowadzenia do stanu w którym będziemy mogli gotowe mieszkanie wynająć lub w nim zamieszkać. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety - w ostateczności ma to przełożenie na koszt poniesiony przy całej inwestycji. Mieszkania z rynku pierwotnego w Skierniewicach w stanie deweloperskim możemy planować i modernizować od podstaw, według indywidualnych preferencji, zamysłu oraz na podstawie projektu architektury wnętrza. To niewątpliwie bardzo duża zaleta rynku pierwotnego - ale także koszt. Należy brać pod uwagę niewątpliwe zalety nowego budownictwa deweloperskiego w Skierniewicach, a są nimi między innymi + w przypadku nowych mieszkań ocieplania budynków, nowoczesnych systemów grzewczych i sanitarnych oraz energooszczędnych instalacji elektrycznych.

Możliwość wykończenia mieszkania według swoich upodobań jest niewątpliwie jedną z największych zalet mieszkań z rynku pierwotnego. Jedynymi ograniczeniami jest w tym przypadku wyobraźnia i zasobność portfela. W przypadku nowych mieszkań są one niższe.

Standardem oferowanym dziś przez deweloperów w Skierniewicach są udogodnienia takie jak windy, hale garażowe, wydzielone miejsca postojowe, czy pomieszczenia dla rowerów.

 

Oczywiście we wszystkich projektach nieruchomości z którymi możemy się spotkać na pierwotnym rynku Skierniewickim, przez deweloperów takich jak JHM Developer i najnowszym osiedlu Apartamenty Widok, czy też w projektach osiedli Nowe Widoki oraz Nowe Widoki 2.0 dewelopera RK Investment intensywny nacisk w projekcie i realizacji kradziony jest również na zagospodarowanie terenu wokół planowanej inwestycji. Starania Deweloperów dają bardzo interesujące i pozytywne rezultaty w postaci terenu zielonego w bezpośredniej bliskości nowego budynku, strefy i części jakże niezbędne i funkcyjne w ich pobliżu takie jak miejsca postojowe i lokale usługowe, kończąc na detalach takich jak zaplanowane i dedykowane dla terenu i budynku oświetlenie zewnętrzne, które przez znaczną część roku zapewnia bardzo dobre efekty wizualne.

Mieszkania na rynku wtórnym w Skierniewicach w zdecydowanej większości przypadków to lokale znajdujące się w tak zwanym ''starym budownictwie''. przyznać należy, że  w ofercie rynku wtórnego znajduje się ich zazwyczaj niewiele. Mieszkania deweloperskie w Skierniewicach to realizacja zaplanowana

na dziesiątki nowych mieszkań o wysokim standardzie wykończenia podstawowego.

Zdecydowanie łatwiej jest zaplanować oraz zrealizować mieszkanie deweloperskie w Skierniewicach. Oznacza to, że należy przygotować się na rozwiązania przewidywalne, zdrową i prawidłowo wykonaną strukturę budynku czy też ''produkt'' będący mieszkaniem który posiada gwarancje.

 

Niespodziewane wydatki, które najczęściej trzeba będzie ponieść w przypadku realizacji mieszkań z rynku wtórnego przestają być zaskoczeniem. Nabywca nowego mieszkania minimalizuje tym samym ilość kosztów oraz czasu który potrzebny będzie na przeprowadzenie prac remontowych i wykończeniowych.

Stare budownictwo, czyli mieszkania z rynku wtórnego Skierniewic niejednokrotnie wymagają zamontowania nowych okien i drzwi, całkowitej wymiany podłóg, położenia nowych tynków wewnętrznych, czego następstwem jest konieczność położenia gładzi gipsowych. Tym samym bardzo istotne jest aby zaplanować modernizację mieszkania pochodzącego ze starego budownictwa przed jego zakupem. Pracownia hoppearchitektura posiada w swym zakresie działań zarowno usługę kontroli mieszkania przed zakupem jak i określenia niezbędnych nakładów z jakimi przyszły właściciel takiego mieszkania powinien się mierzyć.

 

Ważną czynnością jest, aby zapoznać się ze stanem faktycznym lokalu jeszcze przed podpisaniem umowy sprzedaży nieruchomości. to minimalizowanie ryzyk oraz zapobieganie błędnym decyzjom jeszcze przed zakupem nieruchomości. Rozwiązanie współpracy z pracownia hoppearchitektura może uchronić inwestora przed potencjalnie błędnymi decyzjami. Analiza wnętrza mieszkania z rynku wtórnego przeprowadzona przez pracownię hoppearchitektura pozwoli także zapobiegać przyszłym problemom związanym z realizacjom inwestycji planowej w starym budownictwie. Jest to ochrona przed wydatkami których inwestor nie brał pod uwagę jak również wstępna analiza opłacalności inwestycji.

W podsumowaniu, podkreślić należy że nowe inwestycje deweloperskie w Skierniewicach oferują zdecydowanie lepszą jakość mieszkań w porównaniu do rynku wtórnego, tym samym inwestycje mieszkaniowe sprzed kilkudziesięciu lat nie mogą zaoferować tak dogodnych funkcjonalnie i ciekawych wizualnie rozwiązań jak nowo planowane budownictwo w inwestycjach firm JHM Deweloper i Osiedlu Apartamenty widok jak rownież w inwestycjach firmy RK Investment i osiedlu Nowe widoki oraz Nowe Widoki 2.0

LOKALIZACJA NOWYCH MIESZKAŃ W SKIERNIEWICACH

Bez względu na to, z jakiego rynku będzie pochodzić mieszkanie – czy z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego, przy wyborze lokalizacji trzeba uwzględnić położenie całego osiedla mieszkaniowego, poznać najbliższą okolicę oraz ustalić, w jakiej odległości znajdują się najważniejsze punkty usługowe czy komunikacyjne. Dużym atutem jest bliskość pasaży handlowych, placówek edukacyjnych oraz terenów rekreacyjnych, takich jak park czy plac zabaw dla dzieci.

Kolejnym elementem jest czas dojazdu do pracy lub szkoły. Tu liczy się nie tylko odległość, ale również układ infrastruktury drogowej i dostępność komunikacji publicznej – przystanków autobusowych i tramwajowych lub stacji PKP. Należy zwrócić uwagę również na to, czy mieszkańcy danego osiedla mają do dyspozycji takie udogodnienia, jak miejsca parkingowe dla samochodów, przechowalnie dla rowerów, wspólną strefę wypoczynku oraz windy, które znacznie podwyższają komfort życia w danej lokalizacji.

NOWE MIESZKANIA W SKIERNIEWICACH

Wszystkie budynki różnią się pomiędzy sobą standardem wykończenia, jakością wykorzystanych materiałów, formą architektoniczną, a przede wszystkim – rokiem budowy. To nie lada wyczyn znaleźć i urządzić mieszkanie swoich marzeń, dlatego warto jest wziąć pod uwagę rozwiązania proponowane przez cenionych na rynku deweloperów, które w znacznym stopniu ułatwiają wybór. Niewątpliwie mieszkania z rynku pierwotnego mogą zaoferować więcej, niż ich kilkuwiekowa konkurencja. Zaletami każdego nowoczesnego projektu są

ogrzewanie z wykorzystaniem ciepła pochodzącego z sieci miejskiej,

indywidualne opomiarowanie lokali w liczniki instalacji grzewczych oraz ciepłej i zimnej wody,

murowane ściany działowe, zwiększające komfort akustyczny,

wyposażenie mieszkań w instalację  RTV, domofonową, telefoniczną i internetową, w tym światłowodową,

wentylacja wspomagana mechanicznie pozwalająca utrzymać odpowiedni poziom wilgotności i temperatury,

profile okienne o niskim współczynniku przenikania ciepła,

drzwi antywłamaniowe,

atrakcyjne aranżacje przestrzeni wspólnych, w tym klatek schodowych,

automatyka bram garażowych, szlabanów i oświetlenia,

domofony.

Oprócz powyższych kupując mieszkanie na własny użytek należy zadbać o to, aby było ono dopasowane do stylu życia i wymagań mieszkańców. Warto wybrać taki lokal, do którego przynależy również balkon, taras lub ogródek – latem zyskuje się dodatkową przestrzeń na odpoczynek na świeżym powietrzu.

Wiarygodność sprzedającego

W przypadku tak poważnej inwestycji, jaką jest zakup mieszkania, nie można lekceważyć podmiotu, od którego nabywa się dane lokum. Czy to w przypadku dewelopera oferującego mieszkania na rynku pierwotnym, czy w przypadku pośrednika lub osoby fizycznej sprzedającej na rynku wtórnym.

W sytuacji zakupu nowego mieszkania warto sprawdzić, czy deweloper to pewna i rzetelna firma. O jego doświadczeniu i sumienności decyduje głównie liczba dotychczas zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych oraz terminowość ich wykonania. Warto jest sprawdzić, czy deweloper jest właścicielem gruntu, na którym realizowana jest inwestycja, czy posiada prawomocne pozwolenie na budowę, oraz w jaki sposób finansowana jest budowa. Pomocne będzie również zapoznanie się ze sprawozdaniem finansowym firmy za ubiegłe lata. Dobra kondycja przedsiębiorstwa to jeden z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie zakupu i terminowości realizacji projektu. Istotną informacją jest również to, czy wykonawca stosuje się do przepisów ustawy deweloperskiej z dnia 16 września 2011r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

W sytuacji zakupu mieszkania na rynku wtórnym warto sprawdzić ewentualne zadłużenie lokalu. Dobrze jest poprosić obecnego właściciela o przedstawienie zaświadczeń o niezaleganiu w płatnościach od takich instytucji, jak spółdzielnia mieszkaniowa, PGE, PGNiG. Ważną informacją jest to, czy na mieszkaniu ciąży hipoteka. Od osoby sprzedającej mieszkanie należy również uzyskać informację o tym, czy mieszkanie posiada odrębną własność, czy też spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Powyższe porady są ogólnymi zasadami, którymi powinno się kierować podczas wyboru mieszkania, jednak ostateczna decyzja o doborze konkretnych parametrów wymarzonego M zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji.

JHM DEWELOPER

JHM SKIERNIEWICE

NOWE OSIEDLE SKIERNIEWICE ( NOWE OSIEDLE W SKIERNIEWICACH )

SKIERNIEWICE NOWY WIDOK

SKIERNIEWICE APARTAMENTY WIDOK ( APARTAMENTY WIDOK )

MIESZKANIE NA WIDOKU

MIESZKANIA WIDOK

APARTAMENTY WIDOK ( APARTAMENTY WIDOK SKIERNIEWICE )

OSIEDLE NOWE WIDOKI SKIERNIEWICE

NOWE MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ SKIERNIEWICE

NOWE MIESZKANIA SKIERNIEWICE ( NOWE MIESZKANIA W SKIERNIEWICACH )

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ SKIERNIEWICE WIDOK

OSIEDLE WIDOK SKIERNIEWICE

NOWE WIDOKI SKIERNIEWICE

RK INVESTMENT

JHM DEVELOPMENT CENY MIESZKAŃ

JHM CENY MIESZKAŃ (JHM CENY MIESZKAŃ W SKIERNIEWICACH )

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ SKIERNIEWICE WIDOK

MIESZKANIA SKIERNIEWICE DEWELOPER

MIRBUD SKIERNIEWICE MIESZKANIA

ARMII KRAJOWEJ SKIERNIEWICE

CASTORAMA SKIERNIEWICE ( CASTORAMA W SKIERNIEWICACH )

PROJEKTANT WNĘTRZ SKIERNIEWICE

ARCHITEKT WNĘTRZ SKIERNIEWICE

PROJEKTY WNĘTRZ SKIERNIEWICE

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ SKIERNIEWICE

ARCHITEKT ZE SKIERNIEWIC

ARCHITEKT WNĘTRZ SKIERNIEWICE I OKOLICE

PROJEKTANT WNĘTRZ SKIERNIEWICE I OKOLICE

CENA ZA PROJEKT WNĘTRZA SKIERNIEWICE

ARANŻACJA WNĘTRZ SKIERNIEWICE

PROJEKTY ARCHITEKTONICZNE SKIERNIEWICE

PROJEKTY I ARANŻACJE WNĘTRZ SKIERNIEWICE

WIZUALIZACJE KOMPUTEROWE SKIERNIEWICE

DORADZTWO PROJEKTOWE SKIERNIEWICE

ARCHITEKT SKIERNIEWICE

SKIERNIEWICE ARCHITEKT

PROJEKTOWANIE SKIERNIEWICE

WIZUALIZACJE SKIERNIEWICE

 

WIZUALIZACJE WNĘTRZ SKIERNIEWICE

 

Jeśli zamierzasz wykończyć mieszkanie wspierając się kredytem hipotecznym, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

 

Po pierwsze, ta forma finansowania obejmuje jedynie elementy trwale związane z mieszkaniem, jak wykończenia ścian i podłóg, elementy białego montażu oraz stałe zabudowy. Wszystkie meble ruchome, sprzęt AGD oraz to, co można bez problemu wynieść, nie może zostać objęte kredytem.

 

Po drugie, kredyt wypłacany jest w kilku transzach. W związku z tym, należy sporządzić harmonogram prac oraz zaplanować ile potrzebujemy na każdy etap.

 

Po zakończeniu każdego z etapów pojawia się inspektor z banku, który sprawdza, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową i dopiero po pozytywnym odbiorze wypłacana jest kolejna transza.

Żeby uniknąć komplikacji, niezbędne jest dobre rozłożenie kosztów oraz określenie terminów. Rozplanowanie transz kredytu na przykładzie mieszkania o powierzchni 120 m2

bottom of page