Dom lub mieszkanie pod Warszawą - co wybrać?

Z danych analityków wynika, że aktualnie średnia cena 1 mkw. nieruchomości mieszkaniowej we Wrocławiu wynosi 8448 zł. Najdroższe są dzielnice centralne - na Starym Mieście mieszkania kosztują przeciętnie 10403 zł/mkw.
 
Okazuje się, że droższe od starówki są nowe mieszkania na Śródmieściu - dzielnicy Wrocławia sąsiadującej ze starówką, zabudowaną w ogromnej większości zabytkowymi kamienicami. Według danych portalu, średnie ceny mieszkań wynoszą tam 11517 zł. Wynika to zapewne z faktu, że deweloperzy, którzy inwestują w tej części miasta, częściej rewitalizują zabytkowe kamienice, sprzedają tam apartamenty po bardzo wysokich cenach.
 ​
Drogą dzielnicą mieszkaniową są Krzyki, zlokalizowane na południu Wrocławia, gdzie średnie ceny wynoszą ponad 9000 zł/mkw. Tańsze są dzielnice oddalone na północ i zachód miasta. Na Psim Polu za mieszkania płaci się średnio niecałe 8300 zł, natomiast w dzielnicy Fabryczna średnia cen mieszkań wynosi 7200 zł/mkw. Jeśli ktoś myśli o kupnie domu jednorodzinnego, średnie stawki za takie budownictwo wynoszą na Fabrycznej nieco ponad 6200 zł. Jak w tym kontekście przedstawiają się ceny mieszkań z lokalizacji podmiejskich ?